Spremeni velikost črk   Pogled tiskanja

VELEIZDAJA-MAJ VEJ OR HAJ VEJ

Klub malega nogometa Krajna

Moderator: cuschtee

VELEIZDAJA-MAJ VEJ OR HAJ VEJ

OdgovorNapisal/-a boshko » 02 apr 2008, 18:20

IZJAVA ZA JAVNOST-MAJ VEJ OR HAJ VEJ

Glede na raznorazna natolcevanja in govorice o domnevni-VELEIZDAJI in o mojem domnevno škandaloznem prestopu iz KMN KRAJNA v KMN MISTER BABY dne 09.02. 2008,sem se odločil da pojasnim pač neobveščenim oz.večini narobe obveščenih celotno ozadje zgodbe.Tega sicer ponavadi ne počnem, saj nikomur ponavadi ne ostanem nič dolžen, pa tudi zaradi takih stvari se nerad izpostavljam, saj se zavedam da v današnjem nogometu posameznik ne pomeni nič,ampak šteje samo ekipa.Sicer sem že v času prestopa dobival namige naj le to javno pojasnim, a se mi je to zdelo nepotrebno dejanje,saj tisti ki me DOBRO poznajo,pač stvar razumejo ostali pa so stvar pač priredili v zgodbo, ki so jo sami hoteli slišati.Vsakemu posamezniku se ne nameravam opravičevati(čemu le ?) niti to zgodbo še enkrat premlevati,zato sem se VSEENO odločil na ta korak.Da bi vse lažje razumeli oz.poskušali razumeti bom se držal redosleda dogodkov.Od pristašov KMN Krajne in svojih bivših soigralcov ne zahtevam oz.ne pričakujem nič, samo pač upoštevanje vseh navedenih dejstev,odobravanja pa sigurno ne.
Torej poleti l.2004, sem se po tehtnem premisleku odločil, glede na vsesplošno slabo stanje v KMN MR.BABY, tako na lestvici(za las smo se izognili izpadu) kot v slačilnici(menjave trenerjev,neambicioznost,neresnost) za prestop v KMN KRAJNA,kar še dandanes ne obžalujem, saj se je po mojem odhodu končno nekaj premaknilo v takrat bivšem klubu .Moje športna ambicije so bile in bodo vedno najvišje in to sem večkrat v času svojega igranja tudi poudarjal.Pri prestopu je prišlo do dogovora z ambicioznim predsednikom KMN Krajna g.Jožetom Bertalaničem , s katerim sva imela vsa 4 leta vedno korekten odnos.Sicer so obstajali določeni kontakti že prej, a je bila odločitev samo in izključno MOJA.Zavedal sem se , da odhajam v klub z bogato tradicijo in zvestimi navijači.Želel sem, da moja karijera pri sosednjem a hkrati rivalskem klubu ne bi imela vpliva pri sprejemu, a sem vedno znova in znova vedno moral odgovarjati na neprijetna vprašanja tipa :zakaj si prišel k nam ?,ne mečem vseh v isti koš ampak pri delu navijačev sem se vedno počutil nezaželen oz.ožigosan kot sin največjih NASPROTNIKOV.Svoje poreklo nikoli nisem zanikal, a sem poskušal dokazati kolikor mi je uspevalo, da za vsak klub ki je MOJ oz.nastopam puščam srce na igrišču, in kasneje tudi ob igrišču, kar se nebi moglo reči ravno za vse, ki se ravno sedaj najbolj tolčejo po prsih.A vseeno se je kot jara kača vlekla in postavljala pod vprašaj MOJA pripadnost klubu.O svojih soigralcih vse in vedno najboljše,nobenega konflikta v 4 letih pove vse, niti nikdar nisem bil konfliktna oseba in sem socijalen oz družaben tip.Ravno tako sem se na začetku srečeval z raznoraznimi zapostavljanji z strani SVETSKIH trenerov, a nikoli tega javno iznašal ,debatiral, čeprav vem da so me mnogi takrat obravnavali pri sestavi ekipe skoz oči publike, se pravi NI NAŠ.Poskušal sem in se tudi v skladu z MOJIMI načeli,uveljavil pri vseh trenerjih po najboljših močeh in pošteni poti na igrišču.Pri osvojitvi naslovov(Zelkovega kot igralec,Ligaškega kot moralna podpora) sem prispeval svoj mali kamenček v mozaik in nič več.V zadnjem času se to tudi z strani enih oporeka v smislu najslabšega člena te verige, ampak naj povem vsem tistim , ki tako razmišljajo, da je veriga toliko močna kot njen najslabši člen.Dres KMNK sem nosil s ponosom in nikoli nisem gledal svojih novih soigralcev,navijačev, uprave sovražno, rad sem se poveselil z njimi,zbijal šale na račun prejšnjega kluba(!),pomagal pri vseh akcijah- delovnih in nedelovnih kolikor sem lahko in sem sposoben itd…Naj še omenim, da se zelo rad pošalim na račun tistih , ki so mi pri srcu in tudi ne boste verjeli na račun sebe.Tega življenskega obdobja nebom nikoli pozabil, in NI res da sem ga že.Kot veste je mojo športno pot pred približno letom in pol prekinila težka poškodba, kar je bil za mene hud udarec, ki nosim nogomet v srcu.Poskušal sem ekipi pomagati ob ograji, in se ob moralni podpori soigralcov odločil za vrnitev na zeleni štirikotnik.V tem času je ekipa postala prvak v Pomurski ligi.Naslova sem se veselil iskreno z vsemi, ki smo naslov soustvarjali in živeli.Po koncu sezone je prišlo z strani prejšnjega trenerja, želja da se posveti več svoji družini in se kot vemo samo začasne umakne iz kluba.Na prazen in vroč trenerski stol, sem na predlog predsednika sedel jaz, brez vsakršnega samoreklamiranja oz.očitanega mi lobiranja z strani bivšega trenerja(??) ,kar si štejem za veliko čast in sem hvaležen za ponujeno priložnost.V MOJEM mandatu v jesenski polsezoni smo osvojili na 11 tekmah –21 točk, kar je bilo dovolj za 5.mesto z istim številom točk kot treutjeuvrščeni in zaostankom za prvouvrščenim 6 točk.Tabela je kasneje zaradi znanih neljubih dogodkov , dobila drugačno podobo, a sem se po tehtnem razmisleku že pred zadnjo tekmo jesenskega dela odločil, da odstopim z mesta trenerja. Moštva mi v celotnem mandatu nihče NI sestavljal oz.sugeriral , kot se sliši.Izjema je bila zadnja tekma jesenskega dela v Melincih, ko me je pred tekmo poklical predsednik kluba in dobesedno izjavil:«Ne dejvli gor Buroja, ka je pijan …….iden z veteranske tekme, pa san ga vido……..Tomas tuj pil ali nej telko kak un ….«.MOJA odločitev bi bila v vsakem primeru ista , če bi me poklical predsednik ali pa pač ne.Reakcija omenjenega igralca po novici da bo zaćel tekmo na klopi, pa je bila milo rečena sramotna in je samo še bolj potrdila MOJO pravilno odločitev o odhodu.Pojavlja se tudi govorica , da sem svojemu nekdanjemu in sedanjemu soigralcu, obljubil , da bo na zadnji tekmi začel v prvi postavi.Ne vem od kod komu takšne informacije, obljubljal nisem nikomur ničesar pa čeprav sem z nekaterimi preživel več časa kot z drugimi.Spomnim pa se stavka, da bo dobil svojo priložnost , če prej ne pol na zadnji tekmi,saj je drugače sploh ni dobival, tiste prave ( igral 15-20 minut na tekmo).Po tekmi, ki smo jo na nesrečen način odigrali 2:2, dobili izenačujoči zadetek dobesedno v zadnji sekundi, sem igralcem v slačilnici povedal, da sem potegnil črto in da mi ni najbolj uspevalo, kar sem si zamislil.Nihče ni pokazal pretiranega obžalovanja, niti ni bilo bilo kakšnega prigovarjanja k tej odločitvi.Tudi na zaključku, ki smo ga imeli izključno igralci A ekipe, sem to potrdil in ni bilo nobene nadaljne debate, se torej podrazumeva da se vsi strinjajo s tem, razen te, da bo moj naslednik še en igralec , ki je trenutno oz.takrat bil poškodovan.Po vsem tem omenjenem pa je naenkrat zločin, če treniraš drug klub, in sem ponovno dovolj dober trener, ki je sposoben da vodi to ekipo , ki je že tako ali tako sestavljena in jo po izjavah nekaterih lahko vodi vsak ?
Dne 09.02.2008 sta imela občne zbore oba kluba tako KMN MR.BABY, kot KMN KRAJNA.Jaz sem prvotno načrtoval,da bom karijero igralsko po upajmo uspešni rehabilitaciji, ki še traja nadaljeval pri KMNK, tako da MOJ odhod ponovno ponavljam NI bil načrtovan že prej, kot se natolcuje.Določeni pogovori so potekali, ker sem se veliko in se še družim z njimi, a obljube oz.kakšnegakoli dogovora ni bilo.Poročilo trenerja A ekipe sem osebno sestavil en dan prej za občni zbor, in ga tudi poslal prijatelju GOGO-ju v vpogled,tak da očitek da nisem imel namena se pojaviti odločno zavračam.Problem je bil izpis na printer, ki ga žal doma nimam, zato sem naslednji dan na OMV-ju , po »neprimernem »srečanju s Simonom, ga tudi zaprosil , če mu lahko poročilo pošljem, da mi ga prinese na občni zbor.Ampak ta dan, sem imel zelo »naporen« dan, saj sem celi dan zadrževal na OMV-ju in po domaće povedano »nepričakovano« končal v rožicah.Nekaj minut po 19. uri sem dobil klic prijatelja Janka, ki je igralec KMN MR.BABY, z prošnjo, če lahko pridem za par minutk na njihov občni zbor po »Kranjčkom«.Povedal sem mu, da sem še vedno na OMV-ju in da na občnega nebom šel, ker ga že pošteno imam pod kapo.Rekel je ne bo dolgo trajalo,pridi za minutko.Če se dobro spomnim sem se na začetku, celo sporekel z njihovim nekdanjim trenerjem zaradi neučakanosti, da nebi mi kdo očital ravno tega , da hodim se ponujat drugim klubom svojega pa zanemarjam , in se odstranil z besedami:kaj imate za rešiti,poročila in razno rešite, jaz grem na pijačo, ko bom na vrsti me pokličite.Čez čas so me poklicali in izrazili željo, če bi vodil ekipo v spomladanskem delu in sicer v sodelovanju z takratnim trenerjem, kar sem odločno zavrnil.Povedal sem, da če bom trener bom sam, igralci pa se naj odločijo, glasovanju nisem prisostvoval, zvedel pa sem da so me izvolili z veliko večino.
Novica se je razširila z svetlobno hitrostjo in še preden sem lahko kaj pojasnil, sem izpadel »IZDAJALEC«.Strinjam se, da ni bilo odgovorno, da se nisem pojavil na občnem zboru in povabljene prikrajšal za poročilo, povedati novice o IZDAJI najbrž nebi mogel obelodaniti, saj bi se po končanem občnem zboru, komaj lahko napotil na njihovega.Tako da ne razumem, kaj bi naj povedal na kranjčkem občnem zboru,če se pri sedanjem klubu, še trener ni dokončno izjasnil, če bo nadaljeval ali ne.Očitno je pač nekdo deplasiral svojo in EDINO resnico,brez da bi se sploh pozanimal ali stvar drži.
Da sem sprejel mesto trenerja pri večnih rivalih je vplivalo kar nekaj faktorjev, imam še malo časa , da jih naštejem:
- v ekipi Krajne določeni igralci niso dosegli svoje pričakovane forme, za kar je izključno odgovoren trener,določene zvezde kluba so in verjetno še bodo naprej »nedotakljive«,treningov nismo imeli možnosti opravljati zaradi zasedenosti igralcev z velikim nogometom, trener brez treningov pa je samo lahko kvečjemu lutka.Pa tudi sama ekipa je že »sestavljena« in jo lahko vodi po besedah poznavalcev »kdokoli«.
- Izziv , da ekipo Mister Baby, popeljem na mesto katerega si zasluži, saj je ta ekipa nedvomno sposobna več kot borih 7 točk v polsezoni in moralna odgovornost , da v krizni situaciji pomagam svojemu matičnemu klubu.Treningi se tukaj nemoteno odvijajo in lahko vplivam na razmišljanje tudi nedotakljivih »zvezdnikov«.
- Prijatelji, ki jih imam sicer v obeh klubih, kar ne zanikam in to dobre na obeh straneh.Ampak v času operacije in po njej, so mi pomagali prav » sedanji« glede prevoza in ostalih zadev po najboljših močeh, kot pravijo pravega prijatelja spoznaš v nezgodi.
Svojo bivšo ekipo spoštujem in jo bom spoštoval, saj nisem odšel z namenom, da se z nekom prepiram in grdo gledam.Poznam njene kvalitete in slabosti,želim ji vse najboljše do tekme z mojim klubom.Tu se konča ne poznam nikoga na igrišču, nisem kot igralec še manj kot trener, grozil sem in bom izključno v športnem smislu, čeprav treniram samo »mladinsko« ekipo (zmaga na derbiju, kaj pa drugega!)za razliko od nekaterih, ki omenjajo razne jakne,kravate,linče, z zaušnicami v pijanem stanju(trezen očitno ni nikdar)…..upam da razumete, da to ni sovraštvo, to je športna predrznost, ki mi jo nihče nikoli ni zatrl in mi je ne bo…… v svojo ekipo verjamem……..v vas pa ne dvomin……da boste spoznali……da Boško oz.BOŽO,Peđa….NI zaril noža v hrbet…vsaj ne prvi….MAJ VEJ OR HAJ VEJ !
Vsem bivšim soigralcom, ki me še naprej spoštujejo in razumejo(Sandi,Kiki,Mrzlak,deloma Kušti,Fibo,Mičo……..)želim uspešno nadaljevanje sezone, z željo da bi ostali prijatelji,ampak ne na igrišču…….. samo ob !

S športnim pozdravom
Vaš Boško,Božo,Peđa,izdajalec z plastičnof jaknof oz.kakoli že…..


P.s……..napiso san zainog na forum…….če mate zadosta velke dveri pa lejko tuj na slačilnico zalepin……
:-D D: D:
Da volim crno-bele,ponosno kažem svima....
Uporabniški avatar
boshko
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 843
Pridružen: 01 jan 2008, 13:28

OdgovorNapisal/-a MiChO » 02 apr 2008, 18:40

Točno tak je bilo kak si napiso. Potek dogodkov pa vse fkup.

San že 100x pravo, pa še inok poven... edino ka si zajebo je tou, ka si nej prišo na občni zbor. Tan pa še itak ne bi mogo povedati ka boš trener MrB, zato ka si toga še sam nej znau.

Či bi tij znau tou pred občnin zboron, bi tudi ges znau, ka bi mi ziher keri igralec MrB pravo...


Aja... en den pred občnin zboron sva mela tudi pogovor po MSN-ji... celotne vsebine se ne spomnin, man pa zabeleženi pogovor na računalniki... znan samo, ka sva si gučala kak de pa ka poročilo pišeš... za ostalo pa moren osvežiti spomin s štetjon pogovora...
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a fejst fejst lejpi » 02 apr 2008, 18:57

Če be ge telko dnevno diplomske napiso be zdaj že zdavnaj gotov bil. :waw: :waw: :waw: :waw:

Ja doubo san ge poročilo o njegovon delovanje v klube, pa nej mel napisano ka de odišo od kluba, ampak san ka odstoupe zavolo tejh razlogov ka je napiso.
Boshko san ti pravo ka do zgodbice ( pred dvema mesecoma, kda san še na svetlo odo) če nede razlage. Zdaj so une že v obtoke pa boš jih težko spremejno. Sicer pa nema vejze, dušo si si olajšo.


P.S: lekar mo ge tude mogo napisate, neka podobnoga. Samo san v fazi odsocializejranja pa se ne ujema z mojime nouvime načeli.
:8 :8 :8
Napad dobivle tekme, obramba pa prvenstva-Udo Lattek

Napad je za gledate, obramba pa nej-GOGO
Uporabniški avatar
fejst fejst lejpi
V prvoj postavi
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 09 feb 2007, 19:58


Vrni se na KMN Krajna

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron