Spremeni velikost črk   Pogled tiskanja

SP v nordijskem smucanju!

SP v nordijskem smucanju!

OdgovorNapisal/-a galaktikos » 23 feb 2007, 00:46

Gnes je nasa Petra Majdic osvojila srebrno kolajno.Meni je sicer malo zal ka je nej zlata samo ce gledamo z drugoga vidika pa mijslen ka je tou prva kolajna pri smucarskih tekih za nase v zgodovini.Vsaka njoj cast! :bravo: :val: :val: :val: :ava: :ava: :ava:
Upajmo ka je nej tou zagnja nasa medalja.
Mozno ka se kera spadne z njene strani ali pa nas presenetijo nasi orli! :pivo:
[img]http://www4.slikomat.com/08/0415/jca-kbaxx3.gif[/img]

Jaz sem mlad, srednjih let, star sem fant!
Uporabniški avatar
galaktikos
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 898
Pridružen: 20 feb 2007, 17:38
Kraj: Santiago Bernabeu

OdgovorNapisal/-a galaktikos » 23 feb 2007, 00:49

Slika

Slovenska smučarska tekačica Petra Majdič je na prvi tekmi letošnjega svetovnega prvenstva v japonskem Saporu osvojila srebrno kolajno. V sprintu v klasični tehniki je zmagala Norvežanka Astrid Jacobsen, tretje mesto pa je osvojila vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Finka Virpi Kuitunen. Drugi dve Slovenki Vesna Fabjan in Katja Višnar sta s 37. oziroma 38. mestom obtičali v kvalifikacijah.

Petra Majdič je po tekmi povedala, da je njeno srebro več vredno kot zlata medalja. (Foto: Reuters) Sprint v dvorani Saporo Dome, del preizkušnje je potekal tudi zunaj, se je za slovensko reprezentanco razpletel na najboljši možni način. Sicer je servisna ekipa nekoliko slabše pripravila smuči tekačev v kvalifikacijah, od koder se je v četrtfinale prebila le Majdičeva, medtem ko so bili Fabjanova, Višnarjeva in Brodar nekoliko prepočasni in s tem brez možnosti popravnega izpita.

Majdičeva je nato v četrtfinalu že tekla svoj tek. Prikazala je borben nastop. Ko je ena tekmic na zadnjem spustu padla, je Majdičeva skupaj s Kuitunenovo prišla v ospredju v ciljno ravnino in Finki z zmago pokazala, da je kljub hitrejšemu teku tekmice v kvalifikacijah lahko zelo nevarna. V podobnem ritmu je nadaljevala tudi v polfinalu, vseskozi tekla v ospredju in na koncu spet zmagala kljub odličnemu finišu vodilne v svetovnem pokalu.

Finale je bil s tem odprt, prav tako pa tudi mesta za odličja. Nekaj favoritinj je sicer odpadlo že prej, med njimi tudi dvakratna svetovna prvakinja Norvežanka Marit Bjoergen, s čimer so se slovenske možnosti za uspeh le še večale. Majdičeva je znova tekla odlično, krenila močno od starta naprej, držala vodilno pozicijo, zmagovalko pa je dal spet odločen finiš v ciljni ravnini, kjer se je presenetljivo dobro znašla Norvežanka Jacobsenova. Fotofiniš je pokazal, da je bila slovenska šampionka boljša od Kuitunenove, s čimer ji je pripadlo drugo mesto in s tem srebrna kolajna.

"Pritisk je bil pred prvenstvom vsekakor velik. V bistvu sem komaj čakala, da se vse skupaj začne, saj res nisem imela več potrpljenja čakati. Uspel mi je odličen nastop. Iz kroga v krog sem tekla boljše, na koncu, moram priznati, sem videla tudi zlato kolajno okrog vratu. Nepozabno, rečem lahko le, na to smo čakali," je po tekmi za Radio Slovenija dejala Majdičeva, ki je na podelitvi odličij srebro prejela iz rok predsednika Mednarodne smučarske zveze Švicarja Gian-Franca Kasperja.
"Vse skupaj se je dobro izšlo, našli smo pravo pot do finala in potem še do kolajne. Pričakovali smo dober rezultat. Petra je že pred prvenstvom dejala, da se dobro počuti in to je tukaj potrdila. Prvenstvo smo začeli na najlepši možni način," je povedal trener Majdičeve, Slovak Ivan Hudač.
Pri moških je zmagal Norvežan Jens-Arne Svartedal, pred Švedom Matsom Larssonom in rojakom Eldarjem Roeningom. Nejc Brodar je s 46. časom z nastopi končal v kvalifikacijah.
Tekači bodo s programom SP nadaljevali v petek, ko bo na sporedu moštveni sprint v prosti tehniki za moške in ženske. Sodelovala bo tudi slovenska ženska dvojica, prva bo na progo krenila Fabjanova, nato pa še Majdičeva.

Slika

Katera je osvojila srebrno medaljo, je pokazal šele fotofiniš. (Foto: Reuters)
[img]http://www4.slikomat.com/08/0415/jca-kbaxx3.gif[/img]

Jaz sem mlad, srednjih let, star sem fant!
Uporabniški avatar
galaktikos
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 898
Pridružen: 20 feb 2007, 17:38
Kraj: Santiago Bernabeu

OdgovorNapisal/-a MiChO » 23 feb 2007, 01:32

Dobro tou :bravo: ...sicer je cejli čas vodila skoro, ali jebi ga...finiš je finiš... V glavnon...odlično...

Orli pa... :ne: rajši nemo nika pričaküvo, kak pa ka mo te pa žifčen.
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a cimilis » 23 feb 2007, 13:56

bravo petra majdič !!!!
:bravo: :bravo: :bravo:
Slika
Uporabniški avatar
cimilis
ščej gratati nogometaš
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 20 feb 2007, 14:17
Kraj: sooodišince

OdgovorNapisal/-a božo d. » 23 feb 2007, 14:11

bravo bar ena medalja v moški konkurenci !






p.s.še malo pa de mi všeč....sexualno....karakter ma.....vzdržljivost tuj...samo koma bi naj njoj tej duge palice sklal.....lekar ma rada karaoke (po sliki sodeč) =i :O :)
strauberis,šeris end en ejnđel kis in spring,
maj samer wajn iz rili mejd from ol dis tings
Uporabniški avatar
božo d.
Trij minute na tekmo
 
Prispevkov: 487
Pridružen: 11 feb 2007, 19:36
Kraj: di ader sajd of sodišinci-kot

OdgovorNapisal/-a werder » 25 feb 2007, 12:50

Naše skakalce pa so kak pričakovano fenomenalni :jezen: :jezen:
Uporabniški avatar
werder
Segrejvle rezervno kloup
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 21 feb 2007, 00:00
Kraj: Bremen


Vrni se na Zimski športi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron