Spremeni velikost črk   Pogled tiskanja

Primera division

Moderator: galaktikos

OdgovorNapisal/-a zlatko » 11 mar 2007, 21:28

galaktikos je napisal/-a:Tekma rejsan pasa za oci.Nema se tu kaj prouti gucati.Pac koncne rezultat nej glij po godi.Samo ce smo posteni zasluzeno remi oboje so meli se poleg golov lejpe sanse.
Naj zivi derbi vseh derbijev El Clasico :bravo:


Se podpišen pod to :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Nk Tromejnik-> 3.SNL -> Naš ponos;)
Uporabniški avatar
zlatko
Sidij na tribuni
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 08 feb 2007, 21:12
Kraj: Poljud,Split

OdgovorNapisal/-a MiChO » 11 mar 2007, 22:49

galaktikos je napisal/-a:Vcera se vidle beli robcki na Camp now!


Za sodnika... vsi pa mislijo ka za Rijkaarda :D
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a MiChO » 16 mar 2007, 18:23

Ekipa na el clasicu

Messiju smo prinesli srečo


Najbrž je odveč razlagati, da je pot do zvezdnikov, kot so Ronaldinho, Messi in Deco, vse prej kot lahka. Gre za svetovno nogometno smetano. Z omenjenimi virtuozi okroglega usnja in še z nekaterimi njihovimi soigralci iz slovite Barcelone smo se družili neposredno pred velikim španskim derbijem, ko je v goste na Camp Nou prišel kraljevi Real iz Madrida.

Kot že nekajkrat v preteklosti smo se za pomoč obrnili na slovensko zlato generacijo. Konkretno na dva od njenih najvidnejših predstavnikov Zlatka Zahoviča in Mirana Pavlina. Še enkrat smo ob tem dobili dokaz, da ZZ in Pajo tudi po odhodu v igralski pokoj zmoreta odpreti vrata največjih nogometnih institucij.

Za medijsko hišo, kot je Ekipa, je bil trenutek kajpak idealen. Na sporedu je bil el clasico, eden najbolj razvpitih, če ne kar največji nogometni derbi na svetu. No, s stališča Barce in Reala je bilo zanesljivo ravno nasprotno - trenutek je bil najslabši možen. Strasti pred derbijem so že tako razgrete, potrebna je stoodstotna zbranost, obenem bi tokrat medsebojni dvoboj morebitnemu poražencu dokončno pritisnil pečat z napisom "izgubljena sezona". Rane so bile še sveže, Barca je le štiri dni prej klonila v Liverpoolu, Real pa dan za Katalonci v Münchnu.

Najprej smo obiskali Realov tabor v prestižnem hotelu kralja Juana Carlosa, kjer nas je sprejel športni direktor belega baleta Predrag Mijatović. Že sam postopek, da smo sploh vstopili v notranjost objekta, je dal vedeti, da v taboru Madridčanov vlada izredno stanje. Peđa je bil prijazen, navsezadnje sta z Zahovičem že vrsto let resnično dobra prijatelja, toda obenem je bil njegov obraz bled, videti je bilo, da je v nočeh po porazu z Bayernom in pred obračunom z Barcelono slabo spal. "Zdaj jih res ne smem motiti, vsi počivajo v svojih sobah in se psihično pripravljajo na tekmo," je dejal, ko sem malce sramežljivo izrazil željo, ali bi mi vsem tegobam navkljub lahko uredil vsaj petminutno druženje z van Nistelrooyem, Raulom ali katerim drugim nogometnim zvezdnikom, potem ko Beckham zaradi poškodbe sploh ni pripotoval v katalonsko prestolnico.

Iz Realovega smo se odpravili v Barcelonin tabor. Po pravici povedano nisem pričakoval čudežev. Stanje duha pri aktualnih španskih in evropskih prvakih je bilo po mojem razmišljanju komajda kaj boljše kot pri večnih tekmecih iz Madrida. A sem se uštel. Zelo uštel. Na srečo...

V hotelu princese Sofije, zgolj streljaj od rezidence Reala in slabih deset minut zmerne hoje od znamenitega Camp Noua, je bilo povsem drugače, že kar neverjetno sproščeno. Zahovič in Pavlin sta si z Decom tako blizu, da je Brazilec s portugalskim potnim listom ustregel praktično vsem našim željam. Vstop v hotelsko preddverje je bil mala malica, in celo po hermetično zaprtem 15. nadstropju, v katerem so počivali številni pari nog v vrednosti krepko prek sto milijonov evrov, smo se kmalu sprehajali, kakor da bi tudi sami igrali za FC Barcelona. Deco nas je najprej odpeljal naravnost v svojo sobo, nam razdelil vstopnice, in ker nas je pred hotelom čakala še četica prijateljev, sta za popolnitev številčne kvote dragocenih lističev na pomoč priskočila Gudjohnsen in kapetan Puyol. Kot se spodobi, je smetana sledila na koncu. Najprej je mimo nas z njo sicer pridirjal Eto'o, ki je prav v soboto praznoval rojstni dan in se je pred vrati pojavil s slastno torto, nato je Deco za roko prijel še Tima, devetletnega sina spodaj podpisanega, in ga odpeljal do uresničitve življenjske želje - osebno spoznati Messija in Ronaldinha.

"Messiju sem rekel, naj Casillasu zabije gol!" je pozneje blaženo in z iskricami v očeh razložil Tim. Argentinec je nato zabil tri in Tim je bil po tekmi prepričan: "Jaz sem mu prinesel srečo!"

Več podrobnosti o druženju z Barcinimi in še nekaterimi drugimi svetovnimi nogometnimi zvezdniki neposredno pred el clasicom sledi v jutrišnji številki Ekipe.

Iz Barcelone Goran Obrez

Slika

Slika
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a MiChO » 17 mar 2007, 13:54

V družbi zvezdnikov Barcelone

Med nogometnimi bogovi


V 15. nadstropju luksuznega hotela Princess Sofia smo se udobno namestili v naslanjače. Žal je portugalščina zame španska vas, zato sem bolj kot ne le ugibal, o čem pravzaprav teče beseda. In občasno zastavil kakšno vprašanje, ki ga je pospremil Miranov vmesni stavek: "Zlatko, ti prevedi, da ne ustrelim novega kozla." Sicer pa je šlo večinoma za obujanje spominov iz obdobja pri Portu, kjer je Deca ob prihodu pričakal Zahovič in sta skupaj odigrala pol leta. Pozneje, ko je ZZ že zamenjal okolje, je v klub prišel Pavlin in bil dve sezoni Brazilčev soigralec.

Ob Decovem prihodu v Porto je bil Zahovič na vrhuncu kariere, igral je v življenjski formi. Brazilec s portugalskim potnim listom se spominja, da je bil Zlatko takrat praktično prvi zvezdnik moštva in da je nanj gledal z izjemnim spoštovanjem. Tedaj je bil še relativno "zelen" in trdi, da mu je ravno ZZ ob prihodu v Porto bržčas največ pomagal. "Spodbujal me je na treningih. Predvsem takrat, ko mi ni šlo najbolje, je vselej našel pravo besedo, da nisem obupal. Ko sem igral eno svojih prvih tekem v modro-belem dresu, smo imeli na voljo prosti strel z idealnega položaja. Jasno, ob Zlatku takrat nihče niti pomislil ni, da bi vzel žogo. Toda Za (tako ga kliče večina portugalskih prijateljev, tudi Deco, op. p.) me je nenadoma poklical k sebi in mi dejal, naj ga izvedem, naj streljam, kot znam, in žoga bo gotovo končala v mreži. Zadel sem, doživel enega svojih prvih zvezdnih trenutkov pri Portu ter navdušil navijače. Ob neprecenljivi uslugi mojega prijatelja," je razložil Anderson Luis de Sousa Deco in ob zaključku misli znova iskreno objel Zahoviča: "Tega nikdar ne bom pozabil."

Pozneje, ko je v Porto po Euru 2000 prišel Pavlin, je bil Brazilec že zdavnaj uveljavljen nogometaš. Pajo je svojo portugalsko zgodbo začel dobro, v začetni enajsterici ob Decovem boku. Toda vse bolj ga je ogrožal sicer njegov najboljši prijatelj iz tistih dni, Rus Alejničev. No, prav Deco je posredno "najzaslužnejši", da Miranovo mesto v udarni zasedbi še dolgo ni bilo ogroženo, saj se je huje poškodoval in bil precej časa odsoten z igrišč. No, po njegovi vrnitvi je iz enajsterice, žal, izpadel ravno Pavlin, o katerem je Deco vseeno govoril z izbranimi besedami: "Resda ni bilo prav pogosto, da bi bila hkrati na terenu. A kadar se je to zgodilo, sva se zelo dobro ujela, saj je Pajo odličen nogometaš. Na zelenici nisva imela nobenih težav s sporazumevanjem. No, malce drugače je bilo zunaj igrišča. Najin odnos je bil vselej zelo dober, a vseeno prav veliko nisva govorila. Iz preprostega razloga, ker je moja angleščina še slabša od njegove portugalščine."

Mimo nas so se ves čas sprehajali zvezdniki Barcelone. Občasno je kateri pristopil in spregovoril nekaj besed, pri čemer je kajpak najbolj užival Tim, ki se je začuda tudi brez znanja tujih jezikov s katalonskimi čarovniki uspel pogovoriti o vseh svojih željah, ki so seveda zajemale fotografiranje in podpisovanje njegovega dresa ter avtogram v posebej za to namenjeno beležko.

A najbolj si je želel srečanja z Eto'ojem, Messijem in Ronaldinhem. Kamerunec se je prikazal s slastno torto, ki mu jo je za rojstni dan najbrž podarilo hotelsko osebje. Argentinca in Brazilca pa od nikoder. Ker so varnostniki Deca vse pogosteje opozarjali, da bi utegnili imeti zaradi naše prisotnosti težave v prvi vrsti z Rijkaardom, smo se potem preselili kar v Decovo sobo, kjer se je sproščen pogovor nadaljeval. Le Tim je bil vse bolj na trnih. V nekem trenutku je stopil pred Deca, se zazrl naravnost v njegove oči in z rotečim glasom dejal: "Messi, Ronaldinho!" Vsi smo se od srca nasmejali, nakar je naš gostitelj v roke vzel telefon, poklical največjega med velikimi in v naslednjem trenutku otroka prijel za roko ter razložil, da je naslednja destinacija soba Ronalda Assisa de Moreira Ronaldinha Gavča. Trenutek, o katerem sanja vsak deček. In niti pri odraslih ljubiteljih najpomembnejše postranske stvari na svetu ni veliko drugače. V Ronniejevo sobo je nato prišel še Leo Messi in pravljica je bila popolna. Petnajst minut! Kot bi bilo petnajst sekund! Ki so obenem pomenile večnost, saj jih človek ne pozabi nikoli.

Do začetka el clasica sta bili takrat le še slabi dve uri. Bogovom se je mudilo na zadnji sestanek pred tekmo. V posebno zastekljeno sobo. Poslovili smo se, Zlatko in Miran sta se ob tem z Decom dogovorila še o podrobnostih glede odhoda v neko diskoteko v bližini Camp Noua po tekmi, kjer je zvezdnik aktualnih španskih in evropskih prvakov že prej rezerviral posebno, tako imenovano VIP-sobo. Stopili so v prostor, kjer so že čakali trener Rijkaard in večina soigralcev. Počasi smo se odpravili proti dvigalu, le Tim je z zanimanjem opazoval dogajanje za steklom. Barcin strateg je po posebni tabli z narisanim nogometnim igriščem prestavljal magnete, ki so predstavljali igralce, in razlagal svoje taktične zamisli ter posameznikom pojasnjeval njihove naloge na derbiju. Pa je Tim nenadoma potrkal po šipi proti Marquezu, ki mu je bil najbližje. Mehičan se je obrnil, videl, kako mu neki deček veselo maha v pozdrav, in prijazno dvignil roko v pozdrav. Rijkaard je obstal kot kip, od začudenja z odprtimi usti, sam pa sem se zapodil po sina in ga hitro potegnil stran in v dvigalo. Zahovič je ob glasnem smehu nekaj trenutkov pozneje razložil, da je za steklom opazil, kako so si ob fantovem trkanju Ronaldinho, Messi in Deco z roko zakrivali obraz, da bi med pomembnim sestankom pred trenerjem skrili spontan nasmeh, ki se je prikradel na njihove obraze.


Sto Slovencev na el clasicu
Pet gor ali dol, bi lahko dodali. No, prej gor kot dol. Tokratni večni derbi španskega prvenstva si je na prepolnem Camp Nouu namreč ogledalo precej Slovencev. Največ, kar 74, jih je v katalonsko prestolnico odpotovalo z agencijo Tao sport. Nekaj jih je prišlo še z domžalskim Ten Toursom in nekaj v lastni režiji. Zgolj dokaz več, kako radi imajo Slovenci nogomet, čeprav se mnogi še naprej trudijo, da bi to resnico izkrivili. Sicer pa, pozor - zgolj prejšnji konec tedna je samo prek že omenjene agencije Tao 59 slovenskih ljubiteljev nogometa obiskalo še nemški derbi med Bayernom in Werderjem in enako število italijanski derbi med Interjem in Milanom. Je sploh še treba kaj dodati?



Iz Barcelone Goran Obrez

Slika

Slika
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a zlatko » 19 mar 2007, 12:57

Ples nogometnih bogov z katalonije na zadnji prvenstveni tekmi:

http://www.youtube.com/watch?v=oQT7k1mhsVk

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: 8)
Nk Tromejnik-> 3.SNL -> Naš ponos;)
Uporabniški avatar
zlatko
Sidij na tribuni
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 08 feb 2007, 21:12
Kraj: Poljud,Split

OdgovorNapisal/-a MiChO » 24 mar 2007, 13:08

Vguni što, što je to? :D

Slika

Slika
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a bianconero » 24 mar 2007, 16:08

zubizareta. da se male bil. ovoga polek pa nebi znal. 8)
"..I'm proud to be Juventino, I'm proud to be a "bandiera", like you often call me, but the truth is that i'm a little piece of a big Juventus flag, a flag that grows with the years passing and, if each of you looks closely, he'll find also his name on it.."

Thank you for being our symbol, our captain and for how proud you make us feel, each and every day, to be Bianconeri.
Uporabniški avatar
bianconero
Joker s klopij
 
Prispevkov: 629
Pridružen: 12 feb 2007, 14:49
Kraj: sodisinci 21

OdgovorNapisal/-a MiChO » 24 mar 2007, 16:11

Nej je Župasemleta... ovoga ge tuj neven...
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a Oli Kahn » 24 mar 2007, 16:12

Xavi???
FC Bayern Műnchen !
Oli Kahn
Sidij na tribuni
 
Prispevkov: 215
Pridružen: 20 feb 2007, 14:00

OdgovorNapisal/-a MiChO » 24 mar 2007, 16:24

Em, ena pomoč... nej je Španec :D
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a Oli Kahn » 24 mar 2007, 16:44

te je pa Andrés INIESTA! 8) :obracati:
FC Bayern Műnchen !
Oli Kahn
Sidij na tribuni
 
Prispevkov: 215
Pridružen: 20 feb 2007, 14:00

OdgovorNapisal/-a galaktikos » 24 mar 2007, 16:45

Po moje si tou tij da si male bil! :)

Messi mogoce. ali pa kaksen ciganj z Pusce!
[img]http://www4.slikomat.com/08/0415/jca-kbaxx3.gif[/img]

Jaz sem mlad, srednjih let, star sem fant!
Uporabniški avatar
galaktikos
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 898
Pridružen: 20 feb 2007, 17:38
Kraj: Santiago Bernabeu

OdgovorNapisal/-a MiChO » 24 mar 2007, 16:48

Kahn, Iniesta JE španec...ge san napiso ka je tisti zgora nej Španec :)

Nej je niti Messi, ciganje pa nemo komentejro :'
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a Oli Kahn » 24 mar 2007, 16:49

MiChO je napisal/-a:Kahn, Iniesta JE španec...ge san napiso ka je tisti zgora nej Španec :)

Nej je niti Messi, ciganje pa nemo komentejro :'

san mislo ka je iniesta brazilec!
FC Bayern Műnchen !
Oli Kahn
Sidij na tribuni
 
Prispevkov: 215
Pridružen: 20 feb 2007, 14:00

OdgovorNapisal/-a MiChO » 24 mar 2007, 16:56

Oli Kahn je napisal/-a:
MiChO je napisal/-a:Kahn, Iniesta JE španec...ge san napiso ka je tisti zgora nej Španec :)

Nej je niti Messi, ciganje pa nemo komentejro :'

san mislo ka je iniesta brazilec!


Svejta Ilonka pomagaj :D
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a MiChO » 19 apr 2007, 11:07

Tisti gor na sliki je Gianluca Zambrotta :D Viš Bakanić, nema Juventusovoga oblečenoga :P
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a MiChO » 19 apr 2007, 11:08

:ava: :ava: :ava: Ka te razmili zakoj man tisto na MSN-ji napisano :ava: :ava: :ava:

http://www.youtube.com/watch?v=W6wrzSx5B3Q

EDIT: Zgornji video so zaradi avtorskih pravic mogli z YouTube umaknoti. Vüpan ka tej duže zdrži...

http://www.youtube.com/watch?v=ZMzIHvARVFE
Zadnjič spremenil MiChO, dne 19 apr 2007, 12:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a Fibo » 19 apr 2007, 11:16

To me spominja na tiste Maradonen gol. Sta se redno podobniva.

Svaka Ä
Uporabniški avatar
Fibo
čistilec kopačk
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 25 feb 2007, 22:56

OdgovorNapisal/-a MiChO » 19 apr 2007, 11:37

Fibo je napisal/-a:To me spominja na tiste Maradonen gol. Sta se redno podobniva.

Svaka čast :bravo: :bravo: Lepe gol


Ja, saj v seposejdi debatejrajo pa pijšejo, ka je fejst podoben tistomi leta '86 prouti Angliji...
Mes que un club! (Več kot klub!)

Ray Hudson: "Xavi needs no help. He needs help like a fish needs bicycle."
Uporabniški avatar
MiChO
Katancov ljubljenec
 
Prispevkov: 2261
Pridružen: 08 feb 2007, 21:04
Kraj: V njenih hlačkah...

OdgovorNapisal/-a bianconero » 19 apr 2007, 11:45

MiChO je napisal/-a::ava: :ava: :ava: Ka te razmili zakoj man tisto na MSN-ji napisano :ava: :ava: :ava:

a zaj veÄ
"..I'm proud to be Juventino, I'm proud to be a "bandiera", like you often call me, but the truth is that i'm a little piece of a big Juventus flag, a flag that grows with the years passing and, if each of you looks closely, he'll find also his name on it.."

Thank you for being our symbol, our captain and for how proud you make us feel, each and every day, to be Bianconeri.
Uporabniški avatar
bianconero
Joker s klopij
 
Prispevkov: 629
Pridružen: 12 feb 2007, 14:49
Kraj: sodisinci 21

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tuja prvenstva

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron