Spremeni velikost črk   Pogled tiskanja

EURO 2008

Moderator: galaktikos

OdgovorNapisal/-a fejst fejst lejpi » 24 jun 2008, 12:19

[quote="bianconero"]daj darko ne pretiravle. zato je najbokše golman ka je 2 penala brano? lepo te prosin! :zzz:

gigi, pa te dugo niÅ¡Ä
Napad dobivle tekme, obramba pa prvenstva-Udo Lattek

Napad je za gledate, obramba pa nej-GOGO
Uporabniški avatar
fejst fejst lejpi
V prvoj postavi
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 09 feb 2007, 19:58

OdgovorNapisal/-a galaktikos » 26 jun 2008, 12:24

bakanič 2 penala oviva pa bi tudi skoro mel ka jiva je štel samo sta fejst dobro brsnola .Spomni se ka je tan z nogouf refleksno brano.Gigije pa žoge z naročja vujdavlejo.
San Iker car med carji v goli.Tou de še dokazo brez skrbi.Glede statistike nemo nika pijso ka je ne spremljan samo pa mijslen ka je Iker doubo samo dva gola na prvenstve Gigi pa ednouk več taka prosin.
Včera "Elf" prišo v finale zelo težko.Podcejnili Turke na cejli črti.Igra švabof pa nikakva kak že par krat letos na Euro.Samo so pač Turki bilij preveč z desetkani,čeprav presenetili z zelo dobro igro mijslen ka kar z najbokso na Euro letos.Pa pač zgujbili na enak način kak se do zdaj švercali dale.Mijslen pa ka bi bijla nepravda ka bi Nemci z enof dobrof tekmo na prvenstve prišli do naslova če glij se njin je rejsan do zdaj poklopilo vse.Ges san za tou ka zmaga fuzbal.Do zdaj so Rusi pokazali največ pa če prijdejo do naslova jin od srca privoščin pa če glij bi rajši vido ka Španci špilajo v finali pa tan tudi zmagajo samo nej na način taktike ampak z lejpof atraktivno igrov za navdušence lejpoga fuzbala.
Furija! :jupi:
Naj dobi prvenstvo zmagovalec današnjega polfinala. ;)
[img]http://www4.slikomat.com/08/0415/jca-kbaxx3.gif[/img]

Jaz sem mlad, srednjih let, star sem fant!
Uporabniški avatar
galaktikos
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 898
Pridružen: 20 feb 2007, 17:38
Kraj: Santiago Bernabeu

OdgovorNapisal/-a KURSK » 26 jun 2008, 13:25

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
KURSK
Joker s klopij
 
Prispevkov: 538
Pridružen: 01 mar 2007, 20:08

OdgovorNapisal/-a galaktikos » 28 jun 2008, 17:50

Iker Casillas, najvišja ovira v španski obrambi

Kot iz serije The Simpsons

Španska reprezentanca se lahko odličnim rezultatom na evropskem prvenstvu zahvali tudi odličnemu vratarju Ikerju Casillasu. Idol vseh navijačev Reala je doslej na Euru 2008 klonil le dvakrat.

IKER CASILLAS

Ime: Iker Casillas Fernandez
Rojen: 20. maj 1981, Mostoles (Madrid)
Kariera: Real Madrid
Reprezentanca: 81 tekem, 0 zadetkov

Statistika dosedanjega evropskega prvenstva, pred še zadnjo tekmo na turnirju, ki sta ga skupaj organizirali Avstrija in Švica, nazorno priča o tem, kaj v velikem finalu čaka reprezentanco Nemčije. Če bo želel Elf priti do svojega četrtega naslova prvaka Stare celine, mu bo moral uspeti nekaj, kar se je doslej zgodilo le dvakrat - premagati izrednega Ikerja Casillasa. Slednji po prvem delu prvenstva ni klonil še niti enkrat. Mrežo je ohranil nedotaknjeno tako proti Italiji kot tudi Rusiji, na obeh tekmah pa je pokazal nekaj izrednih, morda celo ključnih obramb. Azzurrom je z levico preprečil presenetljivo vodstvo in nato blestel še pri enajstmetrovkah, Zbornaji komandi pa je slavje preprečil po mojstrskem strelu Romana Pavlyuchenka. Ni kaj, velika prvenstva ne odločajo zgolj vrhunski branilci, vezisti in napadalci, pač pa tudi vratarji. In če je kdo zares vrhunsko vrhunski, je to zagotovo Casillas, čeprav je imel doslej na EP precej manj dela kot njegov kolega v finalu Jens Lehmann. Medtem ko je moral slednji na petih tekmah zaustavili 24 strelov, je moral Casillas posredovati le 8-krat.

Slika

Svoji roki je kar zavaroval
Iker Casillas se je rodil 20. maja leta 1981 v Madridu, kjer si že celotno svoje življenje služi kruh. Nase je opozoril že kot najstnik, saj je prvi nastop v članskem moštvu zbral že leta 1999, ko mu je bilo vsega osemnajst let. Ko je bil star devetnajst let, je že igral v finalu Lige prvakov in postal najmlajši vratar, ki mu je kdaj koli to uspelo. Vse do danes je mesto prvega čuvaja mreže kraljevega kluba izgubil le enkrat, in sicer v sezoni 2001/02, ko ga je za kratek čas zamenjal Cesar Sanchez. Toda Casillas se je vrnil na mojstrski način, saj je leta 2002 svojega kolega zaradi poškodbe zamenjal v finalu Lige prvakov proti Bayerju iz Leverkusna, nato pa z nekaj mojstrskimi obrambami prispeval levji delež k zmagi svojega kluba z 2:1. Od tedaj dalje Iker nikoli več ni izgubil mesta prvega vratarja, svojo ljubezen do kraljevega kluba pa je potrdil tudi s tem, da je na začetku leta podpisal novo pogodbo, po kateri bo dres Reala nosil kar do leta 2013. Tedaj je zvestobo svojemu klubu obljubil tudi Raul Gonzalez in predsednik Ramon Calderon ni mogel skriti navdušenja: "Iker Casillas in Raul sta pristala na to, da bosta do konca svojih nogometnih karieri ostala pri Realu. Na današnji dan, ki je dan svetega Valentina, Iker, Raul in Real lahko rečejo, da ljubijo, potrebujejo in dopolnjujejo drug drugega. O denarju nočem govoriti, rečem lahko le to, da bosta zaslužila manj, kot si zaslužita, saj vzora, ki ga dajeta mladim, in entuziazma, ki ga kažeta navijačem, ni mogoče oceniti z denarjem." Še malce pred tem je njegov soigralec Fabio Cannavaro brez dlake na jeziku izjavil, da bi si Casillas brez dvoma zaslužil Zlato žogo, še zlasti, če bo Real postal španski, kar se je zgodilo, Španija pa evropski prvak, kar je tudi tik pred vrati. Casillas se zaveda, da sodi med najboljše vratarje vseh časov, v ta namen pa si je lani celo zavaroval svoji roki! Za kolikšen znesek je to storil, ni znano, premija pa znaša kar za 7.6 milijona evrov!


Prostora le za štiri prste
Prav s poškodbo prsta na eni od rok je povezana zanimivost. Morda še niste opazili, toda Casillas ima na levi roki rokavico, na kateri je prostora le za štiri prste. To zaradi tega, ker so mu pred časom, ko si je zlomil prst, oblikovali prav posebne rokavice, na katere pa se je tako privadil, da jih kasneje ni želel več zamenjati. "Sem kot lik iz priljubljene risane serije The Simpsons," se šali 27-letni vratar, ki se je v mladih letih svoje kariere na treninge članske ekipe Reala vodil kar z avtobusom, medtem ko je na parkirišču opazoval vrhunske avtomobile svojih bogatih soigralcev. Tudi Casillas je danes bogataš, a ostaja skromen in miren, zaradi česar ga imajo navijači in soigralci še toliko raje. Nikoli ne povzroča težav, je pravi vzor za vse in zaradi tega tudi kapetan španske reprezentance. Za La Rojo Furio je doslej odigral že 81 tekem in je drugi vratar po številu nastopov - pred njim je le absolutni rekorder Andoni Zubizarreta, ki je dres oblekel 126-krat. Na drugi strani je za Real odigral 415 tekem in z njim osvojil tudi deset tako španskih kot tudi mednarodnih lovorik. Z mlado špansko reprezentanco je bil svetovni prvak v kategoriji do 20 let in evropski prvak v kategoriji do 17 let, sedaj pa verjame, da lahko nekaj končno osvoji tudi v članski konkurenci.

Slika


p.s. opa nekdo je opazil kdo je "the best" golman! :jupi: :jupi:
[img]http://www4.slikomat.com/08/0415/jca-kbaxx3.gif[/img]

Jaz sem mlad, srednjih let, star sem fant!
Uporabniški avatar
galaktikos
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 898
Pridružen: 20 feb 2007, 17:38
Kraj: Santiago Bernabeu

OdgovorNapisal/-a piksi10 » 29 jun 2008, 22:36

Å¡panci igrajo cigansko, kradejo Ä
Uporabniški avatar
piksi10
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 908
Pridružen: 30 jul 2007, 23:34

OdgovorNapisal/-a galaktikos » 30 jun 2008, 15:16

Piksi ne blaudi. ;)
Španci so pač pokazali na ton turniri daleč največ.Lepaou jih je bilou glejdati.Nemci so pač nej mogli včera nika,bilij so nenevarni za španski gol,zaslužena zmaga furije.
San Iker je zdigno kanto!

Slika


Ramos se spomnil na svojega prijatelja!:ava:

Slika

Naj igralec Eura!Xavi!

Slika



Strelec edinega zadetka."El Nino"

Slika

Španski navijači! :jupi:

Slika
[img]http://www4.slikomat.com/08/0415/jca-kbaxx3.gif[/img]

Jaz sem mlad, srednjih let, star sem fant!
Uporabniški avatar
galaktikos
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 898
Pridružen: 20 feb 2007, 17:38
Kraj: Santiago Bernabeu

OdgovorNapisal/-a piksi10 » 30 jun 2008, 16:09

ge guÄ
Uporabniški avatar
piksi10
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 908
Pridružen: 30 jul 2007, 23:34

OdgovorNapisal/-a galaktikos » 30 jun 2008, 16:11

Tudi v finali so dobro špilali pa totalno onemogočili nemško skok igro ali kak bi tumi lejko pravo.
[img]http://www4.slikomat.com/08/0415/jca-kbaxx3.gif[/img]

Jaz sem mlad, srednjih let, star sem fant!
Uporabniški avatar
galaktikos
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 898
Pridružen: 20 feb 2007, 17:38
Kraj: Santiago Bernabeu

OdgovorNapisal/-a piksi10 » 30 jun 2008, 16:27

pa ja, Å¡vabe so nej nika mogli Å¡pilati, zato mi je nej zanimiva tekma bila...
...Å¡panci pa namesto da bi "grogiranog protivnika bacili na pleÄ
Uporabniški avatar
piksi10
Dau prvi avtogram
 
Prispevkov: 908
Pridružen: 30 jul 2007, 23:34

OdgovorNapisal/-a werder » 30 jun 2008, 19:04

evo naši junaki so že doma

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
werder
Segrejvle rezervno kloup
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 21 feb 2007, 00:00
Kraj: Bremen

OdgovorNapisal/-a fejst fejst lejpi » 30 jun 2008, 21:14

Ja rejsan slab finale.

Prvih 10 minut so nemci mele Å¡pance, te tude bilou neka Å¡ans. Ovo pa prevlada Å¡pancof po cejlon igriÅ¡Ä
Napad dobivle tekme, obramba pa prvenstva-Udo Lattek

Napad je za gledate, obramba pa nej-GOGO
Uporabniški avatar
fejst fejst lejpi
V prvoj postavi
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 09 feb 2007, 19:58

OdgovorNapisal/-a fejst fejst lejpi » 01 jul 2008, 08:43

Sandi Å¡e živeÅ¡, nika nej Ä
Napad dobivle tekme, obramba pa prvenstva-Udo Lattek

Napad je za gledate, obramba pa nej-GOGO
Uporabniški avatar
fejst fejst lejpi
V prvoj postavi
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 09 feb 2007, 19:58

Prejšnja

Vrni se na Velika tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron