| Novo čudo iz arabskega sveta - Capital Gate |
|
|
|
| Novice - Zanimivosti | |||
| Ponedeljek, 02 Avgust 2010 09:37 | |||
|
Glas o stolpu iz Pise je segel v deveto vas zaradi nagiba, ki znaša štiri stopinje. Zdaj lahko nanj mirno pozabite - kje drugje kot v Abu Dabiju je zrasel najbolj nagnjen stolp na svetu. Zapomnite si ime Capital Gate. Tako so namreč v bogatem emiratu v Združenih arabskih emiratih poimenovali novo arhitekturno "čudo", ki bo zagotovo zaslovelo po vsem svetu. Stavba - čeprav bo dokončana šele konec leta, je že pridobila potrdilo s sedeža Guinnessove knjige, da gre za "najbolj nagnjeni stolp na svetu, ki je delo človeških rok". Visok je 160 metrov Stavba, za katero so na spletni strani zapisali, da "je bila zgrajena, da bi dokazala, da ni potrebna simetrija, da bi navduševala od zunaj in od znotraj", so že označili za novo ikono z nafto bogatega Abu Dabija, verjetno pa bo kmalu postala ena najbolj občudovanih gradenj na svetu. V Združenih arabskih emiratih, predvsem v Dubaju in Abu Dabiju, je sicer nanizanih veliko neobičajnih zgradb. V Dubaju so januarja slovesno odprli najvišjo zgradbo na svetu, stolp Burj Kalifa, ki je visoka kar 828 metrov.
Ko bo Capital Gate konec leta dokončan, bo v njem dom našel razkošni hotel Hyatt s petimi zvezdicami, druge prostore pa bodo zapolnile pisarne uglednih podjetij. Foto: Spletna stran zgradbe
vir: rtvslo.si
|
Trač
- MiChO : MIS - TER - BA - BY !!! :P
- Sodišinčar : Kak ste?
- MiChO : Vse najboukše za dan mladosti!
- MiChO : te napovedovali?
- LAjCi : ka pa jasnovidec za ravensko?
- MiChO : fčasi
- MiChO : :)
- MiChO : u jebem ti
- KURSK : ka se čaka?
- KURSK : nega parov
Samo registrirani uporabniki lahko pošiljajo sporočila




